Şirket Profili

Türkiye’nin önde gelen plastik film üreticilerinden biri olan Polibak; İzmir Atatürk Organi­ze Sanayi Bölgesinde yaklaşık 170.000 m2 alan üzerinde kurulu tesislerinde 1994 yılından beri BOPP ve CPP film üretimi gerçekleştirmektedir. Polibak; aynı bölgede yer alan üç ayrı işletmesinde toplam olarak yılda 180.000 ton BOPP, 36.000 ton Metalize BOPP ve 18.000 ton CPP film üretim kapasitesine sahiptir.

Saygın ve konusunda uzman bir kuruluş olan Polibak; mükemmele odaklanmış kurumsal ilkeleri ışığında; müşterilerine ve iş ortaklarına en kaliteli BOPP film ürün ve hizmetlerini sunmayı, yurtiçinde ve dış pazarlarda müşteri tercihlerinde en önde olmayı hedeflemektedir. Kurulduğu günden bu yana yüksek kalite anlayışıyla faaliyetlerini şekillendiren Polibak; üç yıllık bir çalışmanın sonunda ve tüm çalışanlarının katkılarıyla, 2015 senesinde, A Kategorisi TPM Operasyonel Mükemmellik Ödülü’ne layık görülmüştür. Polibak, BOPP Film Üreticileri arasında TPM Mükemmellik Ödülüne sahip ilk ve tek firma olma özelliğine sahiptir.

Üstün makine performansı ile müşteri beklentisini en üst düzeyde karşılayacak şekilde üretilen ve kalitesinden taviz vermeden tasarlanıp geliştirilen Polibak film ürünleri; albe­nisi ile kullanıldığı ürüne değer katmakta, gıdanın raf ömrünü uzatması ile başta gıda ambalajı olmak üzere etiketleme, kırtasiye ve tekstil ürünlerinin ambalajlanma­sı gibi diğer pek çok alanda kullanılmaktadır.

Yenilikçi ve sürekli ilerleme anlayışını ilke olarak benimsemiş olan Polibak: gelişen tek­nolojiyi sürekli olarak bünyesine katmaktadır. Makine parkı BOPP, CPP modern eks­trüzyon hatları ve dilmeleri ile metalize ünitelerinden oluşmakta, eklenen her yeni BOPP hattıyla mevcut üretim kapasitesini katlayarak arttırmaktadır.

Deneyimli AR-GE kadrosu ile Polibak; müş­terilerine her zaman yüksek kalitede ve çö­züm odaklı servis sunarak; tam bir müşteri memnuniyeti sağlamayı hedefler. Müşterile­rin özel taleplerini her zaman dikkate alarak çalışan AR-GE uzmanları, yeni ürünleri gelişti­rirken aynı zamanda hızla değişen teknoloji­ye ayak uydurmak amacı ile mevcut ürünle­rin performansının arttırılması konusunda da çalışmalar yapmaktadır.

2010 yılı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Ku­ruluşu listesinde 401. sırada yer alan Poli­bak, 2022 yılında 187. sırayı alarak başarısını kanıtlamaya devam etmektedir.